remove

Ar-Ge Hikayemiz

Ar-Ge Hikayemiz
2020

2020

Ar-Ge ürünlerinin seri üretim ihtiyaçlarını karşılamak üzere Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ne kurulacak 15.000 m²’lik üretim ve entegrasyon tesisinin temeli atıldı. Ar-Ge faaliyetlerine dokuzu öz kaynak, yedisi TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programları kapsamında yürütülen toplam 16 geniş ölçekli proje ile devam edilmektedir.
2019

2019

Farklı projelerdeki üretim ve test ihtiyaçlarını karşılamak üzere ISO-6 standardı temiz oda ve temel RF testlerinin yapılabildiği yankısız oda kuruldu.
2017

2017

Gittikçe artan Ar-Ge proje yükü nedeniyle istihdam edilen araştırmacı sayısı ellilerin üzerine çıkınca Ar-Ge faaliyetleri tamamen FAMAS Plaza’ya taşındı. T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan 5746 sayılı kanuna uygun olarak yerinde Ar-Ge Merkezi onayı alındı.
2015

2015

Tasarlanan Ar-Ge ürünlerinin şirket dışı kaynaklarla üretiminde ciddi problemler yaşanınca Ar-Ge üretim kabiliyetlerinin şirket bünyesine alınmasına karar verildi. Bu amaçla bir adet 5 eksen CNC işleme makinası ve farklı konvansiyonel işleme tezgahlarından oluşan «Prototip Üretim Atölyesi» kuruldu
2009

2009

Öz kaynaklarıyla sektöründe büyümeye devam eden PROFEN, bir çoğunu yurt dışından temin etmek zorunda kaldığı uydu iletişim ekipmanlarını kendisi tasarlayıp üretmek üzere Ar-Ge faaliyetlerine başladı.
1995

1995

Boğaziçi Üniversitesi mezunu dört genç mühendis tarafından müşterilerine «profesyonel mühendislik ürün ve hizmetleri» sağlamak üzere PROFEN (PROFessional ENgineering) kuruldu.